Auschwitz-Birkenau Tour

Muzeum Auschwitz-Birkenau z pewnością nie odwiedza się dla celów rozrywkowych, a jednak trudno zaprzeczyć, iż stało się ono swoistą turystyczną wizytówką Polski. Nie sposób się temu dziwić: Holocaust dotyczył przecież zdecydowanej większości europejskich narodów, zaś postulat pamięci podnoszony jest przy okazji każdej rocznicy wyzwolenia obozu. Liczba gości odwiedzających to miejsce dowodzi, że zainteresowanie tematyką zbrodni nazistowskich bynajmniej na świecie nie słabnie.

Wartość edukacyjna – Auschwitz Krakow

Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau co roku przyjmuje tysiące uczniów i studentów – przede wszystkim z Polski oraz z Izraela, ale lista goszczonych krajów jest oczywiście znacznie dłuższa. Dla najmłodszego pokolenia zwiedzanie Oświęcimia (Auschwitz Birkenau Tour) stanowi pasjonującą lekcję historii, lecz także wezwanie do pogłębiania postaw tolerancji i empatii. Przy okazji warto zwrócić uwagę, że sama wyprawa do Auschwitz to jeszcze nie wszystko; nauczyciele powinni zadbać o rozszerzenie tematu w ramach zajęć szkolnych tak, aby młodzież posiadła możliwie jak najpełniejszą wiedzę o polskich Żydach i Holokauście.

Wspomnienie przodków – Auschwitz Tours

Drugą grupę osób zwiedzających były obóz zagłady w Oświęcimiu (Auschwitz-Birkenau Tour) stanowią potomkowie dawnych więźniów – tych, którzy przeżyli, ale także tych pomordowanych. Dla tych gości Muzeum posiada wartość szczególnie bolesną i intymną: historia Europy splata się bowiem z losami ich własnych rodzin. Krocząc po oświęcimskiej ziemi, będą się starali poczuć obecność tych, którzy stąpali po niej niemal osiemdziesiąt lat temu… i często na niej ginęli. Co zrozumiałe, najbardziej emocjonalne bywają pobyty grup z Izraela: przepełnione modlitwą, zadumą, niejednokrotnie także łzami.

Powrót do piekieł – Auschwitz-Birkenau Tour

Najważniejszymi gośćmi Muzeum Auschwitz-Birkenau są jednak oczywiście byli więźniowie. Spotykają się oni co roku 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia obozu, zdarza im się jednak także przyjeżdżać tu w innych terminach. Wspominając przeszłość, nie szczędzą również następnym pokoleniom przestróg na kolejne dziesięciolecia – wszystko po to, by hasło „Nigdy więcej!” mogło stać się czymś poważniejszym niż tylko pustym sloganem.

Auschwitz Birkenau krakow – Informacje praktyczne

Goście indywidualni mogą oczywiście zorganizować zwiedzanie Muzeum Auschwitz (Auschwitz-Birkenau Tour) we własnym zakresie – z uwagi na spore zainteresowanie, warto wcześniej zarezerwować wizytę na oficjalnej stronie muzeum. Samodzielna wyprawa może się jednak okazać uciążliwa, zwłaszcza w przypadku osób spoza Małopolski, słabo znających region. Znajdując się w takiej sytuacji, dobrze jest rozważyć skorzystanie z usług biura organizującego wycieczki wraz z możliwością transportu w obie strony. Wybierając to rozwiązanie, klient zyskuje gwarancję bezpiecznej, bezproblemowej podróży.

Auschwitz krakow

Usługa obejmuje odbiór klienta w określonym punkcie Krakowa (albo, na życzenie, bezpośrednio w miejscu zakwaterowania), przejazd do Oświęcimia, zwiedzanie Muzeum Auschwitz z wykwalifikowanym przewodnikiem (Auschwitz-Birkenau Tour) oraz powrót do Krakowa. W cenę wliczone jest ubezpieczenie.

Klient może wybrać między transportem prywatnym a współdzieleniem busa z innymi turystami. W trakcie pobytu zaplanowane są dwie przerwy – w tym jedna na lunch – zaś cała wycieczka powinna się zamknąć w czasie 7 godzin. Organizator jest jednak w pełni elastyczny co do potrzeb i oczekiwań klientów, możliwe są zatem dodatkowe przerwy, pośrednie przystanki, zatrzymanie się na zrobienie zakupów itd. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here