Peloponez

Grecja to kraj pełen fascynujących skarbów, obok których nie można przejść obojętnie. Gdzie warto się wybrać, by spędzić czas w pięknej scenerii, a jednocześnie zwiedzić słynne stanowiska archeologiczne? Na Półwysep Peloponeski. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po tej części Grecji?

Peloponez i jego turystyczny potencjał

Półwysep Peloponeski to oliwne geje i winnice, pagórkowate tereny i piękne wybrzeża. To również antyczne miasta i cenne zabytki z czasów średniowiecza, obok których nie można przejść obojętnie. Wycieczki po Peloponezie są też nie lada gratką dla każdego miłośnika przyrody i pięknych widoków, na brak których nie można tu narzekać. Największy półwysep, jakim może się pochwalić Grecja, zachwyca pięknymi plażami. Dzięki nim można spędzić udane wczasy nad Morzem Egejskim, Śródziemnym lub Jońskim. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skupić się na wędrówkach po terenie tak pięknego pasma górskiego, jakim jest Tajget, mogą też wybrać się na mniej męczące spacery wśród oliwnych gajów. A co z zabytkami?

Peloponez i jego zabytki. Co warto zobaczyć?

Półwysep Peloponeski

Jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić Peloponez. Wycieczki po tej części Grecji będą nie lada gratką dla miłośników historii, którzy mogą tu spędzać czas na poznawaniu miejsc opisywanych w greckich mitach i dziełach Homera, oraz na zwiedzaniu ważnych stanowisk archeologicznych. To właśnie tu czeka antyczna Olimpia – miejsce, w którym rozgrywano starożytne igrzyska olimpijskie, tu czeka starożytny Korynt oraz Sparta. Zachwyca też miasto Argos oraz Tyryns – miejsce chętnie odwiedzane przez tych, którzy lubią zwiedzać antyczne twierdze. Peloponez to również Świątynia Apollina w Bassaj, będąca jednym z najlepiej zachowanych zabytków sakralnych w tej części Grecji, oraz antyczna Nemea, na terenie której znajdowało się bardzo ważne sanktuarium Zeusa. Mykeny, Mistra oraz Nauplion (znane w pierwszej połowie XIX wieku jako stolica Grecji) – oto kolejne atrakcje, jakimi może nas oczarować Poloponez.

Wycieczki po Peloponezie to jedna z ciekawszych propozycji dla tych osób, które interesują się greckimi mitami i starożytną historią. W tej części Grecji nudzić się nie można, a spędzony tu czas dla nikogo nie będzie czasem straconym. Na Peloponez można polecieć z Polski m.in. z biurem podróży ITAKA – w ofercie 8 hoteli o zróżnicowany standardzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here