samochodem w podróż

Podróżowanie własnym samochodem jest dość wygodne. Ale jeśli odwiedzasz w ten sposób nowe miasto, często pojawia się problem – parkowanie. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie we Lwowie można bezpłatnie i odpłatnie zaparkować samochód, aby mieć pewność jego bezpieczeństwa i jednocześnie nie szukać go przez długi czas.

Bezpłatny parking w centrum Lwowa

Mieszkańcy Lwowa często żartują, że są dwie niezbyt przyjemne rzeczy, do których są przyzwyczajeni – częste deszcze i ciągłe korki w centrum miasta. Ta druga sytuacja ma miejsce za każdym razem, gdy ulica jest zablokowana do naprawy, a zdarza się to dość często. Wtedy bardzo trudno zaparkować samochód za darmo na centralnych ulicach, w końcu nie jest to łatwe, nawet jeśli nie prowadzi się prac remontowych – ulice we Lwowie są wąskie, wiele centralnych ulic jest pieszych (np. Rynek, ul. Halicka itp.). W takich przypadkach lepiej zaparkować samochód nie w centrum, ale gdzieś blisko i dojść pieszo do Rynku. Wybierz dowolne wolne miejsce (jeśli takie znajdziesz), ale w obszarze, w którym jest to dozwolone i gdzie nie ma znaku drogowego zakazującego parkowania. To uchroni Cię przed nieprzewidzianymi karami za naruszenia i całkowicie niepotrzebnymi nieprzyjemnościami. Możesz także skorzystać z płatnego parkingu w centrum Lwowa.

Płatny parking we Lwowie – gdzie zaparkować?

Płatny parking Lwów to korzystna opcja bezpiecznego parkowania samochodu. Ceny – od 5 hrywien za godzinę. Nawiasem mówiąc, za parkowanie trzeba płacić tylko w dni powszednie i w godzinach pracy, bo w weekendy można z niego korzystać za darmo. W centrum miasta jest sporo miejsc parkingowych. Wszystkie przydzielone obszary są podzielone na trzy strefy: zamkniętą, pierwszą i drugą.

Płatny parking we Lwowie: obszary zamknięte

Kilka zabarykadowanych parkingów znajduje się blisko siebie w ścisłym centrum Lwowa. Możesz zostawić samochód w tych obszarach tylko po dokonaniu płatności w kasie. Otrzymasz gwarancję odbioru. Wejście i wyjście jest zawsze kontrolowane. Parking znajduje się bliżej Rynku, co pozwala w łatwy sposób zostawić samochód i udać się na spacer słynnymi uliczkami. To ze względu na korzystną lokalizację, korzystanie z usług tych parkingów będzie kosztować najwięcej.

Parking Lwów: pierwsza strefa parkowania

Plac ten znajduje się w samym sercu miasta i okolicznych ulic, więc z niektórych miejsc do Opery trzeba będzie iść nie więcej niż pięć minut. Nie ma barier, ale są specjalne elektroniczne parkometry, w których trzeba zapłacić.

Parking Lwów: druga strefa parkowania

Obszar ten znajduje się na obrzeżach Lwowa, jest więc najtańszym ze wszystkich parkingów.

Parkingi we Lwowie

Poza powyższymi możliwościami jest również parking podziemny we Lwowie. Znajduje się w centrum handlowym „Forum Lwów”, które znajduje się przy ulicy Pid Dubom 7B. Stąd bardzo blisko do centrum – 10 minut pieszo, więc można tam zostawić samochód i pospacerować. Oczywiście w takim wypadku za parking również trzeba będzie zapłacić.

Płatny parking w centrum Lwowa dla autobusów turystycznych

Dla transportu turystycznego wydzielono specjalne parkingi, które znajdują się w pobliżu centrum miasta. Znajdują się one w odległości krótkiego spaceru od Rynku i alei Swobody. Sporą wadą tych parkingów jest mała liczba dostępnych miejsc parkingowych dla autokarów i busów turystycznych, oraz dojazd do nich przez ścisłe centrum miasto (często tworzą się korki, co znacznie wydłuża czas przejazdu przez miasto). Cena dla autokarów to na ogół 50 UAH za godzinę.

Jak widzisz, wybierając się na wycieczkę do Lwowa we własnym zakresie, warto pomyśleć wcześniej, chociażby o miejscu parkingowym. Mamy nadzieję, że artykuł będzie dla Państwa pomocny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here