Teneryfa - co warto zobaczyć?

Podróże do Teneryfy są stale modne. Jeśli, jednak zdarza się nam zwiedzać to miejsce po raz pierwszy – warto wiedzieć wcześniej, co zobaczyć na tej pięknej wyspie, zaliczanej do hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Jak się okazuje atrakcji jest wiele i są zróżnicowane…

Kilka dni na Teneryfie…

Teneryfę można zwiedzić już w kilka dni. To opcja dla osób, które mają ograniczany czas na urlop, ale chcą zobaczyć ciekawe miejsca. Na wyspie czeka wiele atrakcji i warto zwrócić uwagę na te, jakich nie znajdzie się w standardowych szlakach zwiedzania.

Warto wcześniej poczytać opinie osób, które już były na Teneryfie i chętnie dzielą się nimi np. na swoim blogu. Znajdzie się tam też cenne, praktyczne wskazówki na okres pobytu na wyspie.

„Biała góra”…

„Tenerife” w języku miejscowych oznacza „białą górę” i nawiązuje to do szczytu wulkanu, który jest także najwyższą górą Hiszpanii. Często znajduje się na niej śnieg – stąd nazwa.
Na Teneryfie znajdziemy różnorodność fauny i flory, więc nikt nie będzie się nudzić, zwiedzając np. Lanzarote.

O czym pamiętać w trakcie wycieczki?

Pogoda na Teneryfie różni się, zależnie od miejsca, w którym się znajdujemy Warto o tym wiedzieć, ponieważ różnice są znaczące.

Na północy znajdziemy podzwrotnikowa roślinność, jest dość deszczowo i wilgotno. Warto lepiej się ubrać, żeby nie zmarznąć.

Ta część wyspy uważana jest za znacznie bardziej „dziką”, ale dla wielu turystów może to stanowić wielką zaletę.

Z kolei na południu czeka na nas upał i pogoda w sam raz dla miłośników słońca i rajskich plaż.

Teneryfa na Wyspach Kanaryjskich

Teneryfa może nas znacznie zaskoczyć, kiedy chcemy odkryć na niej to, czego nie ma w planie standardowej wycieczki. Ta wyspa to miejsce, gdzie, co ciekawe, sjesta też obowiązuje. To w końcu Hiszpania! Dlatego osoby, które chcą zjeść obiad około godziny 15.00 – zawiodą się, bo restauracje otwiera się około 18.00.

W Tajlandii można znaleźć nawet piramidy. To zaskakujące, ale na wyspie, co ciekawe, można zobaczyć niewielkie piramidy. A w najkrótszą noc w roku można dostrzec dwa zachody słońca.

Dla osób, które zastawiają się nad wyjazdem na wulkan Teide na Teneryfie, dobrą wskazówką jest zarezerwowanie wjazdu kolejką.

Teneryfa to barwa wyspa, która wcale nie jest tak łagodna jak się wydaje. Znajdziemy na niej góry, granie, skały i klify. Krajobraz jest bardzo zróżnicowany, o czym przekona się każdy, kto zwiedził wyspę z jednej części na drugą. W wielu miejscach można znaleźć ślady lawy, ponieważ wulkan cały czas czuwa nad wyspą i nie daje o sobie zapomnieć…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here