włochy
fot. pexels.com

Jeśli wybierasz się do Włoch to nie możesz pominąć poniżej wypisanych zabytków i ciekawych miejsc. Poznaj zatem najciekawsze i najbardziej charakterystyczne dla Włoch zabytki i atrakcje, które musisz zobaczyć!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wloskie-wakacje/

Portofino

To miasto, a właściwie miasteczko jest niezwykle małe, urocze i wcale nie aż tak popularne jak inne włoskie miejsca, natomiast nadal mimo wszystko zasługuje na to, aby je zwiedzić. Największą atrakcją Portofino jest to, że mieści się ono w zatoczce, która jest otoczona bujnymi drzewami oliwnymi i cyprysami. Całość prezentuje się cudownie i jest rajem dla oczu.

Matera

Umieszczone jest ono w Kalabrii i dzieli się na dwie części – górną i dolną. Od 1993 roku, dzięki Sassom, to miejsce jest na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. To tylko potwierdza wyjątkowość Matery i zdecydowanie powinno być zachęceniem, aby poznać to miejsce.

Sycylia

Mówi się, że Sycylia jest perłą Morza Śródziemnego i najprawdopodobniej nie bez powodu. To jedno z najbardziej znanych i odwiedzanych miejsc nie tylko we Włoszech, ale w ogóle na świecie. Podobno na Sycylii są najpiękniejsze plaże. Można znaleźć tam i odwiedzić plaże piaszczyste i żwirowe. Sycylia wyróżnia się również małymi wysepkami, zatokami i uroczymi miastami, które mają swój niepowtarzalny klimat.

Sardynia

Często jest traktowana jak Sycylia, czyli jako równie piękne miejsce na mapie Włoszech. Sardynia jest znana z jednego niesamowitego miejsca. Mianowicie jest to Szmaragdowe Wybrzeże, zwane Costa Smeralda. To miejsce trzeba po prostu zobaczyć.

Klasztor na szczycie Monte Cassino

Ten klasztor nie tylko wzbudza niesamowite emocje ze względu na swoje ulokowanie na szczycie, architekturę czy oprawę, ale również ze względu na historię. Ten klasztor symbolizuje zdecydowanie trwałość zachodniej cywilizacji, ponieważ w tym klasztorze Benedykt z Nursji napisał regułę, która była prawem i podstawą dla funkcjonowania tzw. czarnych mnichów. 

Przeczytaj też: http://www.bodyandmind.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-plaszcza-damskiego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here