Stan przedzawałowy
fot. Pixabay.com

Stan zawałowy to ostrzeżenie od organizmu, że z naszym sercem mogą pojawić się problemy. Objawy są podobne do zawału jednak nim nie są gdyż nie dochodzi jeszcze do martwicy komórek. Zarówno w przypadku zawału jak i stanu przedzawałowego niezbędny jest natychmiastowy kontakt z lekarzem.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/objawy-stanu-przedzawalowego/

 

Jak rozpoznać stan przedzawałowy?

Stan przedzawałowy do złudzenia przypomina zawał; pojawia się ból w klatce piersiowej, nudności, zawroty głowy oraz duszność. Jest łatwy do pomylenia z zawałem dlatego niezwłocznie należy wezwać pomoc medyczną. Ból może pojawić się na długo przed zawałem lub bezpośrednio go poprzedzać stąd należy działać szybko gdyż tylko lekarz jest w stanie zdiagnozować przyczynę bólu a sam zawał jest wysoce niebezpieczny dla zdrowia i życia.

 

Profilaktyka to podstawa

By nie doprowadzić do zawału, ważne by zadbać o nasze zdrowie wcześniej. Wpływ na to ma nasz tryb życia oraz dieta. Niekorzystnie na nasze serce oddziałuje przewlekły stres oraz zmęczenie. Gdy do tego dochodzi niezdrowa, tłusta dieta nasze serce może nie pompować wystarczającej ilości krwi. Korzystnie na nasze zdrowie wpłynie spożywanie większej ilości warzyw i owoców, unikanie używek takich jak papierosy czy alkohol, ograniczenie spożywania tłustych produktów oraz wprowadzenie aktywności fizycznej chociażby w postaci codziennych spacerów. Słodkie napoje zamieńmy na wodę do której możemy wrzucić plastry cytryny, ogórka czy liście mięty. Jeśli stres jest nieodłącznym elementem naszego życia, pijmy ziołowe napary lub ćwiczmy odprężającą jogę dla rozluźnienia. Nie zapominajmy przy tym o regularnych badaniach które są w stanie wykryć nieprawidłowości odpowiednio wcześnie a tym samym być może uniknąć zawału.

 

Przeczytaj też: http://czarodziejskieliny.pl/jak-odzywiac-sie-po-zawale/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here