Bułgaria to jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych podróży. Nie ma się co dziwić – to kraj, który słynie z zapierających dech w piersiach krajobrazów, bogatej kultury i mnóstwa atrakcji turystycznych. Jeśli marzą nam się gorące wakacje nad morzem, Bułgaria na pewno spełni nasze oczekiwania.

Jak spędzić swój wymarzony urlop w Bułgarii? Który kurort wybrać? Czym się kierować przy wyborze plaży? Jeszcze zanim wyruszymy w długo oczekiwaną podróż na wakacje, warto rozważyć te kwestie – im lepiej zaplanujemy urlop, tym bardziej będzie udany.

Choć podjęcie decyzji o wyborze miejsca w Bułgarii, w którym się zatrzymamy, nie jest łatwe, to warto podjąć ją jak najwcześniej, żeby zawczasu móc dokonać rezerwacji noclegów i biletów.

Co wybrać: Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski?

Większość podróżujących do Bułgarii rozważa dwa miejsca: Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. To największe i najbardziej popularne kurorty w Bułgarii. Czym się różnią? Który lepiej się sprawdzi? I który najlepiej wybrać?

Dlaczego warto wybrać Złote Piaski?

Złote Piaski to kurort z tradycjami – najstarszy istniejący w Bułgarii. Jego najważniejszą zaletą jest piękna plaża oddzielona od lądu bujnymi lasami, które działają jak ochrona przed upałami. Jeśli lubimy słońce, ale źle znosimy upały, Złote Piaski to najlepszy wybór. Innym atutem tego kurortu są także liczne atrakcje, takie jak dyskoteki, kluby nocne, bary – w Złotych Piaskach możemy liczyć na udaną zabawę do białego rana. Nic dziwnego, że moda na ten kurort stale rośnie.

Słoneczny Brzeg – jakie ma atuty?

Słoneczny Brzeg to urocze, piaszczyste plaże i mnóstwo słońca – ten kurort przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom upałów i plażowania. To nowy kurort, w którym nie brakuje świeżo postawionych inwestycji – hotele oferują wysoki komfort, chętnie wybierają je zwłaszcza Niemcy i Holendrzy. Niewątpliwym atutem Słonecznego Brzegu jest bliskie sąsiedztwo z Nesseberem – jednym z najstarszych bułgarskich miast z piękną zabudową. Ze względu na usytuowanie z tego kurortu regularnie organizowane są wycieczki do Turcji, zwłaszcza Istambułu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here