Planując urlop zagranicą zastanawiamy się zwykle, czy korzystniej wyjdziemy, kupując wczasy w przedsprzedaży czy czekając na oferty last minute. Każdemu z nas zależy na tym, by pojechać na wymarzone wakacje, nie przepłacając – oszczędzone pieniądze wolimy wydać na miejscu, kosztując lokalnej kuchni, uczestnicząc w dodatkowych wycieczkach, kupując pamiątki.

Kiedy wykupić wczasy zagranicą, żeby nie przepłacić? Jak znaleźć tanie wakacje zagraniczne? Czy lepiej zarezerwować wyjazd z wyprzedzeniem czy poszukać, aż biura turystyczne zaczną proponować tanie oferty last minute?

Przedsprzedaż czy wakacje last minute?

Większość polskich biur turystycznych oferuje tak zwane wakacje First – wcześnie, tanio w przedsprzedaży. Warto korzystać z tych ofert, ponieważ cena jest wtedy sporo niższa, a my możemy spokojnie czekać na wymarzone wakacje, nie martwiąc się, że nie uda nam się zarezerwować atrakcyjnej oferty. Dodatkowo organizatorzy proponują wtedy dodatkowe bonusy, zniżki dla dzieci i rabaty na wycieczki fakultatywne. Obniżki ceny osiągają poziom nawet 40%. Oferty w przedsprzedaży dostępne są niemal przez cały rok – w każdy miesiącu dotyczą wyjazdu w innym terminie. Jeśli planujemy wyjechać latem, za ofertami First warto zacząć rozglądać się już we wrześniu.

Kiedy zarezerwować urlop zimowy w ciepłych krajach?

Co z wakacjami zimowymi? Czy również wtedy lepiej korzystać z przedsprzedaży? Okazuje się, że i w tym przypadku super ceny proponowane są głównie w trakcie przedsprzedaży. Jeśli marzy nam się gorący urlop w trakcie trwającej w Polsce mroźnej zimy, za ofertami w przedsprzedaży najlepiej zacząć rozglądać się już w lipcu czy w sierpniu – to właśnie wtedy organizatorzy wycieczek proponują najniższe, najbardziej atrakcyjne cenniki. Również wtedy warto rezerwować wyjazdy zagraniczne na sylwestra – zwłaszcza, jeśli planujemy wyjazd w atrakcyjne turystycznie miejsca, w góry albo do ciepłych krajów. Nie czekajmy na oferty last minute – ceny są wtedy zawyżone, a oprócz tego ryzykujemy, że nie wystarczy dla nas miejsc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here