zabytki Krakowa

Kraków to stolica Małopolski, jest to miasto bardzo chętnie odwiedzane zarówno przez polskich, jak i zagranicznych turystów. Jest to świetny cel podróży na weekend oraz na dłuższy urlop. W Krakowie znajduje się cała masa różnorodnych atrakcji, które zadowolą każdego podróżnika. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się krakowskim zabytkom – które są warte zobaczenia?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/malopolska-zrodlem-tradycji-czyli-najpiekniejsze-zabytki-krakowa/

Zamek Królewski na Wawelu

Najpopularniejszym zabytkiem Krakowa jest Zamek Królewski na Wawelu, wraz ze smoczą jamą. Zamek ten był wielokrotnie zdobywany. Tak samo często niszczony i odbudowywany. W obecnych czasach jest jedną z najbardziej efektownych atrakcji turystycznych w Małopolsce. W Kryptach na Wawelu spoczywają polscy święci, władcy, najwybitniejsi przywódcy oraz poeci. Zamek Królewski jest jednym z najokazalszych zabytków architektury renesansowej w Europie.

Kościół Mariacki

Jest to jeden z najpiękniejszych gotyckich kościołów w Polsce. Charakterystycznymi jego cechami są niezwykłe kolorowe witraże, znajdujące się w prezbiterium i nad organami głównymi. Znajduje się na krakowskim Rynku Głównym. Posiada dwie wysokie wieże, jedna jest wyższa druga niższa. Z wieży północnej codziennie o pełnych godzinach jest wygrywany Hejnał Mariacki.

Auschwitz Birkenau

Auschwitz (Oświęcim) jest to historyczna miejscowość, mająca dość istotne znaczenie dla Polski. Kojarzy się ona głównie ze smutkiem i cierpieniem. W Auschwitz w trakcie II Wojny Światowej powstał nazistowski obóz koncentracyjny, w którym zginęła cała masa ludzi. Obecnie organizowane są tam wycieczki. Wizyta w Auschwitz to wstrząsające przeżycie, mimo to każdy z nas powinien chociaż raz się tam znaleźć i zobaczyć jak wyglądał obóz.

Kopiec Kościuszki

Kopiec Kościuszki jest najsłynniejszym kopcem w Polsce, który został wzniesiony na wzgórzu św. Bronisławy w Krakowie. Jego usypywanie trwało aż trzy lata. Kopiec Kościuszki jest symbolem polskiego patriotyzmu, woli przezwyciężenia klęski rozbiorów oraz determinacji w ochronie narodowej tożsamości. Widok z kopca jest niezwykły, zapiera dech w piersiach. Z jego wierzchołka można podziwiać nie tylko panoramę Krakowa, ale też odległe Tatry.

Zobacz też: http://czarodziejskieliny.pl/park-wodny-swietna-atrakcja-dla-dzieci-ktory-warto-odwiedzic-w-polsce/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here