Zimą, kiedy w Polsce termometr wskazuje temperatury minusowe, a za oknem pada śnieg, najchętniej zafundowalibyśmy sobie urlop w ciepłych krajach. Nic dziwnego, że czujemy się zmęczeni szaroburą pogodą i mamy ochotę na trochę słońca. Gdzie wyjechać na gorące wakacje zimą?

Gorące wczasy w Egipcie

Niegasnącym zainteresowaniem od lat cieszą się zimowe wyjazdy do Egiptu. Ze względu na atrakcyjne położenie geograficzne, w Egipcie zawsze możemy liczyć na dużą dawkę słońca. W najzimniejszych miesiącach, styczniu i lutym, temperatura w ciągu dnia i tak przekracza 25 stopni. Jeśli marzy nam się długie wylegiwanie w wodzie, warto wybrać hotel z podgrzewanym basenem – wieczorem temperatura nieco spada. Niewątpliwą zaletą zimowego urlopu w Egipcie są także atrakcyjne ceny – to jedne z najtańszych wczasów, zwłaszcza w okresie zimowym.

Niezapomniane zimowe wczasy na Wyspach Kanaryjskich

Jeśli nie mamy ochoty na wielogodzinną podróż samolotem, warto rozważyć oferty zimowego urlopu na Wyspach Kanaryjskich. Bliskie usytuowanie to ich niejedyna zaleta. Planując wczasy na Kanarach, mamy to wyboru wiele atrakcyjnych ofert – jedne z najchętniej obieranych kierunków to Fuerteventura, Teneryfa i Gran Canaria. Piękne, zapierające dech w piersiach krajobrazy, wysoka temperatura (ponad 25 stopni), nowoczesna infrastruktura – to gwarancja udanych, gorących, zimowych wakacji.

Gdzie jeszcze na wakacje zimą?

Jakie inne kierunki warto rozważyć, jeśli mamy ochotę zafundować sobie dużą dawkę słońca w styczniu, lutym czy w marcu? Niezwykle kuszące są propozycje wyjazdów do Afryki Północnej. Wyjeżdżając do Maroka czy Tunezji, możemy być pewni wysokiej temperatury i licznych atrakcji. Te rejony słyną z niepowtarzalnych zabytków, smacznej kuchni i bogatej kultury.
Niemniej ciekawa opcja to Ameryka Południowa lub Środkowa: Dominikana, Meksyk albo Kostaryka. Zima w tym rejonie jest gorąca i sprzyja podróżom.
Planując dalszą podróż – czy do w kierunku Afryki, czy Ameryki, musimy się jednak liczyć z wyższymi kosztami. Cena gorących, zimowych wczasów w tych rejonach to nawet 4000 złotych za osobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here