Lato to pora roku, która ze względu na temperaturę szczególnie sprzyja podróżom na łono natury. Jednym z najchętniej obieranych kierunków wakacyjnych wyjazdów są góry – uwielbiane zwłaszcza przez miłośników aktywnego wypoczynku.

Wybierając się w góry, należy być przygotowanym na każdą sytuację. Co spakować do plecaka, żeby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo?

Dobry plan to połowa sukcesu

Planując biwak w górach, powinniśmy zacząć od od właściwego przygotowania się do wyjazdu. Pogoda w górach bywa bardzo zmienna, więc ważne jest, żeby być gotowym na każdą okoliczność. W plecaku nie może więc zabraknąć ubrań i gadżetów zarówno na upały, jak i na mocne ochłodzenie i silne burze. Wybierając się w góry, nawet latem nie powinniśmy wykluczać możliwości opadów śniegu.

Jaki namiot na biwak w górach?

Jeśli marzy nam się urlop na łonie natury, nie możemy zapomnieć o namiocie. Na ten nie warto żałować pieniędzy – namiot na górską wyprawę musi być wytrzymały, wiatroszczelny i odporny na deszcz. Powinien być także dostosowany do ilości uczestników wycieczki. Warto rozważyć namiot ekspedycyjny – zwłaszcza, jeśli planujemy dłuższy wyjazd w góry.

Śpiwór zapewniający ciepło

Każdy biwakowicz powinien być wyposażony w dostosowany do warunków atmosferycznych śpiwór. Najlepiej sprawdzi się ten wykonany z wiatroszczelnego, termoizolacyjnego materiału – zapewni nam ciepło i komfortowy sen.

Karimata pod śpiwór

Jeśli ma nam być ciepło, nie powinniśmy kłaść się bezpośrednio na ziemi. Każdemu, kto planuje noc pod namiotem w górach, przyda się karimata lub mata samopompująca się.

Odporny na wilgoć plecak turystyczny

Wyjeżdżając w góry, unikajmy niepraktycznej w tej sytuacji walizki na kółkach czy torby turystycznej. Postawmy na wodoodporny, pojemny plecak wodoodporny w wygodnym kroju.

Inne niezbędne w górach gadżety

W górach przydadzą nam się także inne akcesoria. Niezbędna będzie latarka z zapasem baterii oraz dobrze wyposażona apteczka. Nie zapomnijmy także o wygodnych, wyposażonych w solidną podeszwę butach przeznaczonych na górskie wyprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here