Wakacje to długo oczekiwany moment roku. Z niecierpliwością odliczamy dni do wyjazdu na urlop – marzymy o tym, żeby wreszcie oderwać się od codziennej rutyny i odpocząć po wielu miesiącach intensywnej pracy. Czy wyjazd na urlop musi być dużym obciążeniem dla domowego budżetu? Nie, jeśli wiemy, gdzie jechać na tanie wakacje 2017.

Wybierając odpowiedni kierunek podróży, możemy nie tylko sporo oszczędzić, ale przede wszystkim przeżyć niezapomnianą przygodę w pięknym otoczeniu.

Gdzie tanio na wakacje 2017?

Cena wakacji w znacznej mierze zależy od miejsca, w które się wybierzemy. Jeśli nie chcemy za dużo wydać na wymarzony urlop, warto zacząć od rozejrzenia się w ofertach dotyczących urlopów na terenie Polski. W naszym kraju nie brakuje urokliwych miejsc, które zachwycą nas zapierającym dech w piersiach krajobrazem i zafundują udany wypoczynek – niezależnie od tego czy podróżujemy z grupą przyjaciół czy z rodziną.

Jednym ze skutecznych sposobów na tanie wakacje są wyjazdy nad polskie morze. Wbrew powtarzanym mitom o wygórowanych cenach, taką podróż można zaplanować za naprawdę niewielką sumę. Ceny za noc w wielu miejscowościach wypoczynkowych zaczynają się już od 30 złotych.

Koszt podróży nad morze – jak nie przepłacić?

Ważną kwestią jest także dojazd na wymarzone wakacje. Warto rozważyć kilka opcji. Jeśli będziemy podróżowali samochodem, najlepiej zaplanować wyjazd w późnych godzinach wieczornych – drogi są wtedy puste, a podróż przyjemniejsza. Ominą nas korki i niepotrzebne straty paliwa.
Jeśli podróżujemy z południa Polski, warto wziąć pod uwagę lot samolotem. Ceny wahają się od kilkunastu do ponad stu złotych, ale jeśli zarezerwujemy je z wyprzedzeniem, mamy szansę trafić na dużą promocję – zdarzają się bilety nawet za 5 złotych.

Termin wyjazdu a cena wakacji

Żeby zafundować sobie tanie wakacje 2017, warto przełożyć urlop na mniej turystyczny okres niż lipiec czy sierpień. We wrześniu tanieje wszystko: od cen noclegów, przez koszty biletów, po atrakcje na miejscu: bilety wstępu, ceny za wypożyczenie leżaka czy obiad w nadmorskiej restauracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here