Rodzinny park rozrywki to miejsce stworzone przede wszystkim dla dzieci, ale znajdą tam również rozrywkę osoby starsze. Strefa ekstremalna wesołego miasteczka oferuje atrakcje tylko dla osób o mocnych nerwach i lubiących adrenalinę. Kolejki osiągają prędkość ponad 100 km/h.

Strefa ekstremalna

Ciekawym miejscem na spędzenie wolnego czasu jest znajdująca się w Zatorze Energylandia. Cennik parku znajduje się na jego oficjalnej stronie internetowej lub witrynie: www.prezentmarzen.com. Wesołe miasteczko powstało z myślą o dzieciach, jednak znajdą tam rozrywkę także młodzież oraz osoby dorosłe. Atrakcje znajdujące się w strefie ekstremalnej parku przeznaczone są tylko dla ludzi o mocnych nerwach i przynajmniej 120-140 centymetrach wzrostu (zależy od konkretnej kolejki). Wejściówka do strefy ekstremalnej parku to oryginalny pomysł na prezent dla niego lub dla niej z okazji urodzin, imienin, rocznicy czy zaręczyn.

  • Roller coaster

W parku rozrywki w strefie ekstremalnej czekają na gości 4 ogromne roller coastery, w tym jeden wodny. Water Coaster Speed to połączenie tradycyjnej kolejki z wodną przejażdżką. Wagony osiągają prędkość ponad 100 km/h i wznoszą się na 60 metrów nad ziemię. Podobną prędkość oferuje konstrukcja nazywana Launched Coaster. Urządzenie ma na celu osiągnąć jak największą prędkość, w jak najkrótszym czasie. Na uczestników zabawy czekają liczne zakręty, pętle i ekstremalne nachylenia, które z pewnością zadowolą miłośników mocnych wrażeń.

  • Ekstremalne atrakcje parku

Wyjątkową atrakcją, ponoszącą adrenalinę, jest konstrukcja Space Gun. Posiada ona dwie 16-osobowe gondole ustawione na dwóch przeciwległych punktach, połączonych 16-metrowym ramieniem. Urządzenie nie jest wyposażone w automatyczny tryb pracy, dlatego każda przejażdżka jest inna. Poruszające się z dużą szybkością gondole, generują ogromne przeciążenie. Ekstremalną atrakcją parku jest również Tsunami Dropper, czyli wieża wznosząca się na 40 metrów. Po osiągnięciu maksymalnej wysokości następuje gwałtowne opadanie. Konstrukcja oferuje jednorazową zabawę dla 16 osób.

Wodne atrakcje dla gości parku

Energylandia oferuje swoim gościom wodną strefę parku. Są nią 3 baseny z podgrzewaną wodą z fontannami oraz zjeżdżalniami. To idealne miejsce, aby się zrelaksować i odpocząć, np. po wizycie w ekstremalnej strefie. Wokół basenów znajdują się liczne leżaki z parasolami. Do użytku gości są przebieralnie, suszarki i możliwość korzystania z baru na terenie wodnego parku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here