Dlaczego warto pojechać w góry jesienią?

Najczęściej, gdy myślimy o wyjeździe w góry, do głowy przychodzi jedno z dwóch skojarzeń. Pierwszym są ośnieżone zbocza i sporty zimowe oraz wypady z rodziną lub znajomymi na narty i snowboard. Drugi to letnie wędrówki i zdobywanie szczytów połączone z podziwianiem pięknych widoków. Wiosną, latem lub zimą – góry są piękne o każdej porze roku. Również jesienią!

Przesunięcie urlopu na chłodniejszy okres ma wiele zalet, które mogą sprawić, że jesienne wyjazdy staną się Twoimi ulubionymi. Dowiedz się więc, gdzie warto pojechać i dlaczego spadek temperatury jest sprzymierzeńcem wakacyjnego budżetu każdego miłośnika gór.

Wyjazd w góry jesienią – taniej, luźniej i wygodniej

Jeżeli nie lubisz tłoku i denerwują Cię tłumy na popularnych szlakach, jesień to idealny moment na wyjazd. Wraz ze spadkiem temperatury spada liczba turystów, którzy odwiedzają najbardziej wysunięte na południe rejony Polski. Wystarczy jednak odrobina rozsądku przy doborze urlopowej garderoby, aby w komfortowy i przyjemny sposób cieszyć się przepiękną złotą jesienią, gdy wybierasz się na wakacje w górach.

Mniejsza liczba turystów wpływa też na ceny noclegu. Spadają one znacząco w stosunku do szczytu sezonu letniego i zimowego, a to sprawia, że większą część budżetu możesz przeznaczyć na rozrywkę lub wydłużyć swój wypoczynek!

Wakacje w górach – gdzie nocować?

Osoby planujące swój urlop jesienią mogą przebierać wśród lokalizacji. Niższe obłożenie i ceny powodują, że bez trudu znajdziesz luksusowy apartament w Zakopanem. Przy odrobinie szczęścia może się nawet okazać, że trafisz na weekend na tyle mroźny, że spadnie śnieg. Tatry oferują wiele tras narciarskich, które znajdziesz tuż obok zimowej stolicy Polski.

Ciekawym pomysłem będzie też odwiedzenie Karkonoszy. Najlepszą baza wypadową będzie Szklarska Poręba. Tam również znajdziesz pokoje i apartamenty kuszące niższymi cenami. Pamiętaj jednak, że podobnie jak w Tatrach, październikowy śnieg w Karkonoszach nie należy do rzadkości – zabierz więc cieplejsze ubrania i trzymaj narty w pogotowiu!

Ci, którzy zamiast śnieżnego szaleństwa szukają ciszy i kontemplacji, na pewno zainteresuje Wisła – rodzinne miasto Adama Małysza. Znajdujące się w Beskidach miasto oprócz pięknych widoków i licznych szlaków turystycznych oferuje też liczne imprezy sportowe i możliwość poznania miejscowej historii, np. w Muzeum Beskidzkim.

Jak widzisz, nie ma sensu się zastanawiać. Zaplanuj urlop w górach jesienią i znajdź swój nocleg na Sun&Snow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here