Przygotowania do urlopu w górach warto zacząć od dobrego planu. Im więcej punktów odhaczymy jeszcze przed wyjazdem, tym większa szansa na to, że pobyt w górach rzeczywiście będzie spokojny i pozwoli nam wypocząć.

Przed rozpoczęciem planowania, ustalmy budżet finansowy, w którym powinniśmy się zmieścić – kwota w przeliczeniu na członka rodziny pomoże nam podjąć dalsze decyzje.
Najważniejsza kwestia, którą należy zająć się przed wyjazdem, to rezerwacja noclegów. Z zabukowaniem hotelu czy pensjonatu lepiej nie czekać do ostatniej chwili, bo może się okazać, że będziemy spać „pod chmurką”.

Inna ważna sprawa to zakup toreb podróżnych i sporządzenie listy niezbędnych akcesoriów. Pakując się, nie zapomnijmy o gadżetach dla dzieci: grach, zabawkach, ulubionym kocyku.
W planie uwzględnijmy także listę atrakcji w najbliższej okolicy – pamiętając, że pogoda bywa nieprzewidywalna i umieszczając w programie także muzea, galerie sztuki czy skanseny.

Jakie ubrania spakować do walizki?

Wyjeżdżając w góry, niezależnie od pory roku powinniśmy zabrać zarówno lekką odzież jak i cieplejsze rzeczy. Najlepiej zaopatrzyć się w specjalną odzież turystyczną: wygodną, chroniącą przed zimnem i wiatrem (np. 4F czy The North Face). Niezbędna w walizce turysty będzie wiatroszczelna, ciepła kurtka oraz buty z solidną podeszwą. Materiały, z których wykonane są ubrania w góry, powinny być odporne na deszcz, wytrzymałe oraz przepuszczać powietrze.

Czego jeszcze nie może zabraknąć w plecaku?

Pakując plecak podróżny nie powinniśmy zapomnieć także o mniejszych, ale niezbędnych w podróży akcesoriach, takich jak:
– woda utleniona,
– plastry,
– bandaż elastyczny,
– jałowe opatrunki,
– rękawiczki lateksowe,
– karteczka z zapisanym numerem do GOPR.

Jeśli marzy Ci się wypad w góry, warto wynająć nocleg w Bielsku. A żeby tanio dotrzeć pod szlak możesz skorzystać z usług PKS Bielsko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here