zdrowa kolacja
fot. pexels.com

Kolacja to posiłek, który przysparza najwięcej zmartwień osobom, które dbają na co dzień o swoją dietę. Nie chcąc spożywać wysoko kalorycznych posiłków często szukają one inspiracji w Internecie co podać na kolację, być najedzonym i jednocześnie nie zepsuć swojej diety. Co podawać na zdrową kolację? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/5-pomyslow-na-zdrowa-kolacje/

Kolacja

To posiłek, który spożywamy na sam koniec dnia. Możemy go jeść w formie ciepłej jak i na zimno. Ważne jest to, by nie była ona zbyt ciężkostrawna, ani też nie zawierała owoców, które w nocy mogą fermentować i powodować rano nieprzyjemne uczucia i dolegliwości żołądkowe.

Kolacja powinna być lekkostrawna, ale także smaczna i sycąca. Najlepiej spożywać ją na dwie godziny przed snem, a także popić po niej wody lub herbaty do poczucia pełnej sytości po posiłku. Kolacja może być przygotowana przez nas na ciepło lub na zimno – wszystko zależy od naszej inwencji i kreatywności. Dodatkowo może być ona w formie wegetariańskiej lub z dodatkiem mięsa chudego czy nabiału.

Co jeść na kolację?

Doskonale sprawdzą się wszelkie duszone warzywa, które są nie tylko lekkostrawne, ale również posiadają dużo błonnika, który nie tylko wpływa pozytywnie na naszą perystaltykę jelit, ale także daje uczucie sytości na dłużej.

Oczywiście warzywa można podać z takimi dodatkami jak chude mięso, nabiał, tofu lub jajko. Najważniejsze jest to by nie przesadzić z obfitością posiłku oraz jego kalorycznością. Wówczas możemy mieć problem z zaśnięciem, a nawet nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe w trakcie snu i nad ranem.

Zamiast warzyw można również skusić się na chudy twaróg ze szczypiorkiem oraz pełnoziarniste pieczywo. Innym rozwiązaniem jest spożycie sałatki z dodatkiem chudej ryby lub mięsa albo nabiału. Kolacja może być również podana z dodatkiem makaronu, z lekkim sosem i warzywami.

Jeśli jednak nie chcemy się objadać na noc i mamy ochotę na bardziej słodki posiłek, to możemy zjeść płatki owsiane z dodatkiem suszonych bakalii, jednakże należy tu skontrolować ilość tychże dodatków, aby nie przesadzić.

Przeczytaj też: http://czarodziejskieliny.pl/smoothie-to-doskonaly-posilek/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here