Sierść psa w idealnym stanie

Każdy właściciel psa marzy o tym, żeby sierść jego podopiecznego była lśniąca i przyciągała spojrzenia podczas spacerów. Taki efekt może być jeszcze ważniejszy w przypadku psów, które biorą udział w różnego rodzaju pokazach, wystawach i zawodach. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę na co dzień, żeby pies był zadbany i wyglądał zdrowo? Sprawdź, co warto wiedzieć o pielęgnacji sierści czworonoga.

Dopasuj kosmetyki do potrzeb psa

Podczas zakupów w dziale drogeryjnym dla psów należy kierować się przede wszystkim potrzebami psa, a nie jedynie efektownym designem, atrakcyjną ceną bądź popularnością. Każda rasa wymaga nieco innej pielęgnacji i w związku z tym również nieco innych kosmetyków. Szampony dla psa o białej i jasnej sierści mogą pomóc w rozjaśnieniu włosów, z kolei produkt dla ciemniejszych psów może dać efekt głębi koloru.

Obecnie można też liczyć na szeroki wybór kosmetyków, które są przeznaczone dla psów o wrażliwej skórze. Warto zwrócić uwagę na produkty hipoalergiczne, zwłaszcza jeśli zwierzakowi przytrafiła się już nieprzyjemna reakcja alergiczna. Ponadto dostępne są szampony dla psów z długą sierścią – taki specyfik może ułatwić rozczesywanie włosów. W niektórych przypadkach mogą przydać się też produkty chroniące np. przed pasożytami i grzybicą.

Zadbaj o odpowiednią dietę pupila

Nawet najlepsze kosmetyki mogą nie pomóc w uzyskaniu efektu zadbanej sierści, jeśli pies nie będzie mieć odpowiedniej diety. To właśnie przyjmowany przez niego pokarm ma największy wpływ na kondycję sierści i jej atrakcyjny wygląd. Odżywianie pupila powinno zatem być zbilansowane i dopasowane do jego potrzeb. Warto pamiętać, że psy, tak jak i człowiek, potrzebują odpowiedniej dawki składników odżywczych.

Głównym budulcem sierści psa jest białko, dlatego tak ważne jest dostarczenie go w odpowiednich ilościach. Wartościowym źródłem protein jest mięso, dlatego w karmach z oferty sklepu internetowego Aquaelzoo.pl jego zawartość jest naprawdę wysoka. Ponadto warto sięgać po produkty, w których można znaleźć dodatki w postaci niezbędnych witamin i minerałów. W diecie psa powinny pojawić się też kwasy tłuszczowe.

Sięgnij po suplementy dla psów

Niekiedy dostarczenie psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych w pokarmie jest niemal niemożliwe. Przyczyny mogą być różne – preferencje zwierzaka dotyczące karmy, nietolerancja na niektóre produkty czy też zaburzenia wchłaniania określonych składników. W takiej sytuacji warto sięgnąć po specjalne suplementy dla psów. Należy jedynie uważać, żeby w organizmie psa nie pojawiło się za dużo np. witamin bądź minerałów.

W sklepach zoologicznych można bez problemu znaleźć suplementy, które są stworzone właśnie z myślą o poprawie kondycji sierści pupila. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na preparaty zawierające m.in. kwasy omega-3, biotynę czy też cynk. Wiele takich produktów może nie tylko pomóc w uzyskaniu efektownej sierści, ale także może mieć bardzo pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia psa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here