Rejsy wycieczkowe, kiedyś kojarzone z luksusem, dzisiaj stały się szeroko dostępną usługą, z której coraz chętniej korzystają także polscy turyści. Każdego roku na ten sposób spędzenia wakacji decyduje się większa grupa osób. Co sprawia, że rejsy wycieczkowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Czy warto zdecydować się na tę formę wakacji? Czego możemy się spodziewać, wybierając urlop na statku?

Rejs – doskonała zabawa i zwiedzanie w jednym

Rejs wycieczkowy to doskonała opcja dla wszystkich tych, którzy są ciekawi świata i lubią odwiedzać nowe miejsca, ale jednocześnie marzą o tym, by trochę odpocząć.
Podczas rejsu odwiedzimy kilka krajów, poznamy ich kulturę i specyfikę – to niewątpliwie największa zaleta tego typu wypoczynku. Statek, którym odbywa się rejs, także oferuje klientom wiele atrakcji: baseny, fitness cluby, organizowane na pokładzie zabawy. Z wycieczką podróżuje zwykle doświadczony animator, który wie, jak umilić nam czas spędzany na wodzie.
Podczas rejsu możemy także liczyć na świetne wyżywienie. Pokładowa kuchnia oferuje zwykle duży wybór rozmaitych potraw. Urlop na statku przypadnie więc do gustu także smakoszom.

Komfortowa kabina dla każdego gościa

Decydując się na rejs wycieczkowy, nie musimy obawiać się, że większość czasu spędzimy w małej kajucie. Na pokładach statków dla urlopowiczów zaprojektowano spore kabiny, które wyglądem przypominają hotelowe pokoje. Kabiny dzielą się na wewnętrzne (bez okna) i zewnętrzne (z oknem, a nierzadko i balkonem). Każda kabina wyposażona jest dodatkowo w wygodną łazienkę. Podczas rejsu możemy więc liczyć na wysoki komfort – przytulna kabina sprzyja wypoczynkowi.

Gdzie na wymarzony rejs wycieczkowy?

Jeśli marzy nam się niezapomniany rejs statkiem, zacznijmy od wyboru kierunku podróży. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się rejsy po Morzu Śródziemnym, ale coraz więcej osób korzysta także z ofert podróży po Morzu Północnym, które słynie z niezwykłych fiordów. Popularne w ostatnich latach stały się także Wyspy Karaibskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here