Wakacje z dziećmi nie muszą być udręką. Najlepszym tego dowodem jest rosnąca liczba blogów parentingowych prowadzonych przez rodziców, dla których wyjazdy z pociechami stały się sposobem na życie. Jak zaplanować urlop z dziećmi, żeby zamiast stresu zafundować sobie ogromną dawkę przyjemności?

Dajcie sobie szansę – pierwsza podróż

O zaletach podróży z dzieckiem najlepiej przekonać się, wybierając się w podróż całą rodziną. Do pierwszego wyjazdu z pociechą warto dobrze się przygotować, żeby zmniejszyć ryzyko niepowodzenia. Zanim zaplanujemy urlop, poprośmy o poradę wprawionych w podróżowaniu rodziców albo zafundujmy sobie uważną lekturę podróżniczych blogów parentingowych. Dobrym pomysłem może być także zorganizowanie wspólnego wyjazdu z inną rodziną – jeśli w podróży będą nam towarzyszyli rodzice, którzy mają już doświadczenie w podróżowaniu z maluchami, łatwiej nam będzie uporać się w ewentualnymi problemami.

Co spakować na wyjazd z dziećmi?

Jeśli nie chcemy, żeby dziecko było marudne, musimy dostosować do niego plan podróży oraz tak spakować walizki, żeby nie zabrakło w nich przydatnych podczas wyjazdu dziecięcych akcesoriów. Zamiast miesiącami porównywać foteliki dziecięce, śpiwory dla dzieci czy naczynia podróżne, lepiej zaufać swojej intuicji.
W bagażu nie może zabraknąć ulubionego kocyka czy przytulanki malucha – te pomogą mu się uspokoić, kiedy będzie zmęczony albo zdenerwowany podróżą. O ile nie planujemy wyprawy wysoko w góry albo nie zamierzamy spać w namiocie, nie ma potrzeby kupować profesjonalnych ubrań sportowych – dziecku z powodzeniem wystarczą ubranka, które nosi na co dzień. O tym, czy przyda nam się łóżeczko turystyczne z moskitierą czy ultralekka wanienka do kąpieli, najlepiej zadecydować, orientując się w sytuacji w hotelach – być może dziecko może spać czy kąpać się z nami i nie ma potrzeby kupować dodatkowych akcesoriów.

Jeśli podczas wyjazdu uznamy, że zapomnieliśmy o jakimś elemencie wyposażenia dla dziecka, w każdej chwili możemy się w nie zaopatrzyć, czyniąc podróżowanie z maluchem jeszcze przyjemniejszym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here