Na co zwracać uwagę kupując latarkę

O tym, jak ważnym i niezbędnym przedmiotem jest latarka, przekonało się wiele osób. Przydaje się ona podczas pieszych wędrówek nocą i w trakcie eksploracji ciemnych miejsc takich jak jaskinie czy opuszczone budynki. Okazuje się też niezbędna podczas niektórych napraw, kiedy dostęp do światła jest mocno ograniczony. Może się przydać jako dodatkowe źródło światła w samochodzie. Idealnie sprawdza się także w trakcie nocnego łowienia ryb czy polowań. Latarka staje się także niezbędna podczas przerw w dostawie elektryczności spowodowanych awarią i choć nie zdarza się to już zbyt często, nie jest wykluczone. Popatrzmy zatem, jakie cechy powinna mieć ta, która wybierzemy.

Cechy latarki, która posłuży przez lata

Wybierając latarkę, powinniśmy zastanowić się nad tym, która będzie dla nas najlepsza. Oczywiście, można wybrać tani wariant dostępny w supermarkecie, ale powinniśmy mieć na uwadze, że takie urządzenie może być awaryjne i nie stanowić odpowiedniego źródła światła. Wiele z tych latarek bardzo szybko się psuje, ale również nie nadaje się do długotrwałego używania.

Latarka, która ma służyć przez lata i nie zawiedzie w trudnych warunkach, czyli w takich, w których jest nam wręcz niezbędna do przetrwania, powinna spełniać najwyższe wymagania. Przede wszystkim powinna być odporna na upadki z wysokości. Nie jest wykluczone, że podczas pracy może wypaść z ręki. Większość tanich egzemplarzy przestaje po takim zdarzeniu działać i wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wykorzystać światło ze smartfona, co nie jest wygodne ani bezpieczne dla telefonu. Nie jest to najlepsze rozwiązanie także dlatego, że w niektórych sytuacjach powinniśmy oszczędzać baterię, by móc w razie większych problemów wezwać pomoc.

Latarka powinna być również wodoszczelna, co pozwoli na korzystanie z niej bez obaw podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Nie będziemy musieli martwić się, że urządzenie zamoknie i przestanie działać. Niektóre z latarek potrafią wytrzymać całkowite zamoczenie w wodzie, więc są idealne podczas kryzysowych sytuacji.

Różne rodzaje światła

Przy wyborze latarki warto zwrócić uwagę również na to, jakie posiada tryby świecenia. Dzięki nim będziemy mogli dostosować ilość światła do naszych potrzeb. To może znacząco ograniczyć zużycie bądź rozładowanie akumulatorów, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić niezbędną energię na później.

Mocowanie latarki

Choć zazwyczaj latarki kojarzymy z urządzeniami trzymanymi w dłoniach, czasem przydaje się możliwość ich zamocowania w miejscu, w którym będą dobrze oświetlać większą powierzchnię. Dlatego też dobre latarki dla myśliwych, wędkarzy czy miłośników wieczornych eskapad w nieznane powinny być także wyposażone w magnes, który pozwoli na przyczepienie ich do metalowych powierzchni, by przez jakiś czas pełniły funkcję lampy.

Przydatny może okazać się także klips, za pomocą którego można przypiąć latarkę do daszku czapki. Wówczas będzie mogła zastąpić latarkę czołową, co zapewni nam wolne ręce do wykonywania różnych zadań. Oczywiście najlepiej jest posiadać zarówno latarkę ręczną, jak i czołową, co daje możliwość korzystania z nich naprzemienne albo jednocześnie, jeśli zajdzie konieczność dobrego rozświetlenia okolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here