Słońce, wysokie temperatury, piaszczyste plaże, czysta woda i górski krajobraz – to wszystko sprawia, że Jamajka to jedno z najbardziej wyjątkowych punktów na mapie świata. Co roku tłumy turystów ściągają na Karaiby, pragnąc odpocząć w wyjątkowym, karaibskim stylu, który najlepiej opisuje zasada 3xR: reggae, relaks, różnorodność.

Jamajka to sprawdzony przepis na udane wakacje. Jeśli marzy nam się odpoczynek w egotycznym stylu, nie znajdziemy lepszego miejsca na spędzenie urlopu. Dlaczego warto przyjechać na Jamajkę?

Karaibskie plaże jedyne w swoim rodzaju

Jamajka słynie na całym świecie z jednych z najpiękniejszych plaż. Na Karaibach możemy liczyć na czystą, lazurową wodę, przyjemny w dotyku piasek oraz piękne palmy.
Za najładniejszą uznawana jest plaża Seven Mile Beach, która ma długość aż 11 kilometrów. Jej największe zalety to biały piasek, turkusowa woda i liczne atrakcje dla turystów. W ciągu dnia plaża oferuje kąpiele w czystym morzu oraz opalanie się, wieczorem odbywają się tutaj niezapomniane imprezy do białego rana.
Druga najchętniej odwiedzana przez turystów plaża to James Bond w Ocho Rios – to tutaj kręcono sceny to filmu o słynnym agencie 007, choć to niejedyna atrakcja tego miejsca. Ocho Rios to krystalicznie czysta woda, jedyna w swoim rodzaju rafa koralowa i możliwość uprawiania wielu sportów wodnych.

Jamajka śladami Reggae

Jamajka to stolica najsłynniejszego wykonawcy Reggae – Boba Marleya. Nic dziwnego, że wiele osób ściąga w to miejsce, żeby zobaczyć otoczenie, w którym wychował się przyszły gwiazdor. Na wyspie do dziś możemy oglądać dom rodzinny Boba Marleya, odwiedzić muzeum z galerią jego zdjęć, zobaczyć, gdzie został pochowany.
Jeśli uwielbiamy egzotyczne rytmy, na Jamajce poczujemy się jak w domu. Każdy dzień na wyspie to wyjątkowa okazja, by posłuchać muzyki Reggae na żywo – tę oferują liczne bary i kluby, a także miejscowi artyści grywający na ulicach czy plażach. W kurortach organizowane są także imprezy w stylu Reggae dla przyjezdnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here