ortodonta

Nie każdy rodzi się z idealnymi i prostymi zębami, czasami wygląd i położenie zębów w jamie ustnej wymaga pewnych korekt.

Jeśli potrzebujesz założyć metalowy aparat ortodontyczny, aby poprawić swój uśmiech, być może zastanawiasz się nad zaletami i wadami takiego rozwiązania. Warto o tym porozmawiać ze swoim ortodontą i podjąć zalecane leczenie.

Techniki leczenia ortodontycznego pomogą wyprostować zęby

Za pomocą specjalnego kleju dentystycznego ortodonta nakłada na zęby metalowe zamki. Następnie mocuje do zamków tak zwane łuki. Zadaniem łuków jest przesunięcie zębów do ich właściwych pozycji. Z biegiem czasu, po około 18-24 miesiącach, gdy zęby się poruszają, dziąsła i tkanka kostna wypełniają przestrzenie pozostawione przez zęby. Nosząc aparat tylko przez krótki okres w swoim życiu, wkrótce będziesz mieć uśmiech, z którego będziesz dumny.Powszechną obawą niektórych osób dotyczącą metalowych aparatów ortodontycznych jest to, że nie wyglądają one zbyt dobrze. Pamiętaj jednak, że w dzisiejszych czasach dostępne są opcje, takie jak przezroczysty aparat ortodontyczny na górne zęby i Invisalign, które są prawie niewidoczne. Możemy również do aparatu ortodontycznego dobrać kolorowe gumki. Jednak w przypadku brakujących lub zatrzymanych zębów, krzywych zgryzów, tradycyjne metalowe aparaty ortodontyczne są często najlepszą opcją. Ortodonta zawsze doradzi pacjentowi, jaki rodzaj leczenia będzie w jego przypadku najlepszy.Jeśli zastanawiasz się nad poprawą swojego uśmiechu, umów się na wizytę konsultacyjną ze specjalistą ortodontą. Dostępne są różne techniki leczenia ortodontycznego, o których znajdziesz więcej informacji na stronie http://wroclaw-ortodonta.pl/techniki-leczenia/. Koszt aparatów ortodontycznych może być różny w zależności od ciężkości przypadku i czasu trwania leczenia. Warto jednak zainwestować w swoje zdrowie i dobre samopoczucie, a jeśli zalecane jest noszenie aparatu ortodontycznego, należy jak najwcześniej poddać się leczeniu. Obecnie coraz więcej osób dorosłych decyduje się na poprawienie swojego uśmiechu i nosi aparat ortodontyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here