Co zabrać na Dominikanę

Każda wyjazd na urlop wymaga od nas stosownego przygotowania się do drogi. Wśród egzotycznych miejsc będących celem podróży niejednego turysty jest Dominikana. Piękne, słoneczne państwa, które zachwyca przede wszystkim plażami, ale tez piękną architekturą i niezwykłą przyrodą. Jak zatem przygotować się do wyjazdu? Co warto ze sobą zabrać?

O czym warto pamiętać przed wyjazdem?

Podczas podróży istotne jest dobre przygotowanie. Dominikana to bowiem nie tylko rajskie plaże. Trzeba liczyć się ze spotkaniem ze zwierzętami, które stanowią zagrożenie dla człowieka. Jak choćby komary przenoszące malarię. Zanim wyruszymy, powinniśmy stosować się odpowiednich zasad, które pozwolą uchronić się przed zagrożeniem i zwiększą komfort oraz bezpieczeństwo naszego pobytu.

Co warto zabrać na Dominikanę?

Przede wszystkim konieczne są środki przeciw owadom, jeśli planujemy safari czy wyprawy po parkach i lasach. Poza tym przydadzą się:

  • Żel antybakteryjny
  • Przewodnik po Dominikanie, który znajdziesz w sklepie https://sklep.polskaniezwykla.pl/523-przewodniki-ameryka-pn
  • Kostium kąpielowy i akcesoria na plażę
  • Wygodne buty
  • Buty na plażę
  • Apteczka turystyczna
  • Przejściówki do gniazdka
  • Moskitiera na komaty
  • Kosmetyki z wysokim filtrem

Są to najważniejsze rzeczy, o których nie powinniśmy zapomnieć podczas pakowania walizki.

Jakie dokumenty warto ze sobą zabrać?

Do przekroczenia granicy Dominikany przede wszystkim konieczny jest nam paszport. Dodatkowo warto mieć przy sobie dowód osobisty, dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, międzynarodową książeczkę szczepień, bilety i pieniądze. Zaleca się także wykonać zdjęcia ważniejszych dokumentów i przechowywać je np. na poczcie elektronicznej. Dzięki temu w razie potrzeby zawsze będziemy mieli do nich dostęp.

Co jeszcze się przyda w walizce?

Wiele do zaoferowania ma Dominikana. Mapa jest zatem istotnym elementem wyposażenia, gdy chcemy lepiej poznać okolicę. Przyda się także plecak, w którym zmieścimy dyskretną saszetkę na dokumenty i pieniądze, parasol, wodoodporne etui na telefon, książkę, latarkę LED i przewodnik. Poza tym zabieramy wszystko, co zabralibyśmy na swój zwyczajny urlop. Ubrania, kosmetyki, przyjmowane na stałe leki, wybraną elektronikę.

Warto przy tym zadbać też o dobre wyposażenie swojej apteczki turystycznej. Nie może tam zabraknąć środków na ukąszenia, środków dezynfekujących itp. Nie tak trudno bowiem tam o ukąszenia, zwichnięcia czy zasłabnięcia. Na Dominikanie jednak kontakt ze służbą medyczną może być często utrudniony lub nawet niemożliwy, przez co będziemy głównie zdani na własne wyposażenie.

Dobre przygotowanie do podróży sprawi, że pobyt na Dominikanie będzie bezpieczny i przyjemny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here