Wakacje w Polsce

Wybranie idealnego miejsca na wakacje w Polsce może być trudne z uwagi na ilość dostępnych opcji. Każde z województw ma osobną historię – wszystkie się od siebie różnią, niektóre naprawdę skrajnie, ale na pewno łączy je jedno – spora liczba ciekawych zakątków, w których można spędzać wartościowo czas. Czy to w parze, pojedynczo, w grupie przyjaciół, a może nawet z rodziną? Gdzie warto pojechać na wakacje w Polsce? Nie sposób opisać wszystkich takich miejsc. Niemniej w poniższym artykule postaramy się przedstawić, choć kilka z nich.

Kraków oraz okolice

Wszystkich dostępnych atrakcji w Krakowie na pewno nie da się wymienić w krótkim tekście. Obowiązkowymi punktami w czasie wakacji spędzonych w tym mieście będą na pewno Stare Miasto wraz z Sukiennicami oraz Kościołem Mariackim, Zamek Królewski na Wawelu, Brama Floriańska czy Barbakan, jak również kultowy Kopiec Kościuszki i Kazimierz. Jeśli mamy do dyspozycji sporo czasu, warto wybrać się poza granice starej części Krakowa i zwiedzić również Nową Hutę.

Niedzica

Zastanawiając się gdzie warto pojechać na wakacje w Polsce, warto również wziąć pod uwagę Niedzicę. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości w Pieninach. Obowiązkowych i oczywistym punktem takiej wycieczki jest Zamek, który pochodzi z IV wieku. Warownia położona jest na wzgórzu wapiennym, 80 metrów nad Dunajcem, dzięki czemu widoki potrafią zapierać dech w piersiach.

Po tym, jak zwiedzimy mury zamku, możemy wybrać się nad Jezioro Czorsztyńskie, które stanowi drugą z najważniejszych atrakcji tej miejscowości. Po jeziorze tym pływają statki wycieczkowe, na brzegu zaś utworzono piaszczyste plaże, na których można odpoczywać, leżąc oraz podziwiając dostępne widoki na Zamek w Czorsztynie czy Niedzicy. W Niedzicy zatem odnajdzie się każda osoba – nie tylko ta lubiąca spokojny wypoczynek, ale też poszukująca przygód na szlakach i zdobywająca średniowieczne zamki.

Pszczyna

Pszczyna jest urokliwym miastem położonym w niezwykle malowniczej okolicy, skrytym wśród lasów, nad płynącą powolnie Pszczynką. Miejsce to kusi odwiedzających głównie przepiękną architekturą. To właśnie dzięki wyjątkowym zabytkom miasto nazywane jest Perłą Górnego Śląska.

Turystów przyciąga tam jednak nie tylko klimat historyczny, ale również piękna przyroda czy przyjemna, pozwalająca się odprężyć atmosfera. Pszczyna oddalona od aglomeracji śląskich jest idealnym miejscem dla takich osób, które pragną się wyrwać ze zgiełku miejskiego, a przy okazji wypełnić wolny czas odkrywaniem intrygujących je atrakcji. Świetnie poczują się tam nie tylko miłośnicy historii, ale również osoby lubiące aktywnie wypoczywać na łonie przyrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here