W jakim celu stosuje się rolety zewnętrzne?

0
278

Deweloper oferuje Ci rolety zewnętrzne do Twojego nowego domu lub mieszkania? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy czym one są, i jakie są zalety tego rozwiązania.

Rolety zewnętrzne (nazywane również roletami antywłamaniowymi) stosuje się w budownictwie jednorodzinnym dość powszechnie. Nie służą one raczej ozdobie budynku, ale są instalowane przede wszystkim ze względów praktycznych.

Rolety antywłamaniowe w domach jednorodzinnych

Rolety antywłamaniowe to specjalistyczne rolety, które mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo mieszkań i domów przed włamaniami. Dzięki swojej konstrukcji i wytrzymałości, rolety antywłamaniowe stanowią skuteczne zabezpieczenie przed intruzami.

Rolety antywłamaniowe są wykonane z wysokiej jakości aluminium lub stali, co zapewnia im dużą odporność na działanie sił zewnętrznych. Dodatkowo, są one wyposażone w specjalne zabezpieczenia, takie jak zamki wielopunktowe, co utrudnia włamanie i zabezpiecza przed otwarciem rolety z zewnątrz. W przypadku próby włamania, rolety antywłamaniowe stanowią skuteczne zabezpieczenie przed wtargnięciem intruza do mieszkania lub domu. Dzięki swojej konstrukcji, rolety antywłamaniowe są w stanie znieść silne uderzenia, co utrudnia lub uniemożliwia włamanie. Ponadto, w przypadku uszkodzenia rolety, jej elementy nie rozpadają się na mniejsze części, co uniemożliwia zdobycie dostępu do pomieszczenia. Zastanawiając się nad skutecznością rolet antywłamaniowych warto pamiętać, że głównym zadaniem tego typu zabezpieczeń jest zniechęcenie złodzieja przed próbą kradzieży. Tak naprawdę odpowiednio przygotowany złodziej jest w stanie sforsować niemal każde zabezpieczenie, my możemy jedynie sprawić, że albo nie będzie mu się to opłacać, albo ryzyko wykrycia włamania będzie zbyt duże. Podsumowując, rolety antywłamaniowe są skutecznym zabezpieczeniem przed włamaniami i jednocześnie stanowią element dekoracyjny w mieszkaniu czy domu. Ich solidna konstrukcja i specjalistyczne zabezpieczenia dają poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Nie dziwimy się, że na stałe zagościły w budownictwie jednorodzinnym w naszym kraju.

Co ciekawe rolety zewnętrzne mogą pełnić również inne bardzo przydatne funkcje. Wiele osób wykorzystuje je, na przykład podczas intensywnych letnich upałów. Szczególnie mieszkania o wystawie okien na południe, w lecie intensywnie się nagrzewają. Białe rolety zewnętrzne pozwalają na zmniejszenie nagrzewania wnętrza mieszkania w trakcie dnia. Rolety można zasuwać, gdy rankiem wszyscy opuszczają mieszkanie, a odsłaniać dopiero, gdy promienie nie będą już tak intensywne. W systemach smart home z powodzeniem steruje się roletami zewnętrznymi za pomocą specjalnej mobilnej aplikacji. Dzięki niej możemy zaplanować o jakich porach rolety samoczynnie będą się zsuwać i rozsuwać.

Wybierając rolety zewnętrzne warto postawić na firmę, która oferuje naprawdę solidne produkty. Rolety te zazwyczaj mają służyć przez całe dziesiątki lat. To bardzo istotne, aby ich powierzchnia była odpowiednio zabezpieczona przed wpływami atmosferycznymi. Na przykład firma RoletyPolska oferuje rolety malowane proszkowo. Wysokiej klasy farba proszkowa pozwala na skuteczne zabezpieczenie powierzchni rolet przed drobnymi zarysowaniami oraz korozją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here