Hotele ze SPA

Pobyt w hotelu ze SPA dla wielu osób jest wspaniałym przeżyciem, idealnym sposobem na relaks i spędzenie czasu. Standardowe oferty są jednak bardzo podobne jedna do drugiej i w pewnym sensie, jeśli było się w jednym SPA, to już było się we wszystkich i dlatego trzeba poszukać czegoś więcej.

SPA tematyczne

SPA to nie jest żaden zamknięty katalog usług, nie jest to też dziedzina skończona, w której kiedykolwiek da się powiedzieć, że możliwości się wyczerpały. Zabiegi mające poprawić samopoczucie, przyspieszyć regenerację albo po prostu dać chwilę przyjemności, w tej czy innej formie pojawiały się na całym świecie. Dziś na tej podstawie tworzy się SPA tematyczne, na przykład SPA Bali Hai. Tego rodzaju oferty są jednak zwykle ograniczone do najlepszych ośrodków wypoczynkowych i hoteli, natomiast w większości miejsc najwyżej można zapłacić za zabieg dość luźno inspirowany konkretnymi rytuałami.

Nie zabieg, ale rytuał

To dość ważna sprawa. O ile zwykle w SPA można wykupić pojedyncze zabiegi, to często oryginalnie są one tylko częścią bardziej rozbudowanych rytuałów i żeby się w pełni odprężyć, warto zapisać się właśnie na cały rytuał. To kilka zabiegów, następujących zwykle bezpośrednio jeden po drugim, w ściśle określonej kolejności. Jeśli rytuał jest zaprojektowany we właściwy sposób, to wszystkie te zabiegi wzajemnie się wzmacniają, dając lepszy, pełniejszy, a często także trwalszy efekt. W nowoczesnej formie dodatkowo wykorzystuje się w nich na przykład pojedynczą grupę kosmetyków, więc wrażenia zapachowe też są jednolite, a przy okazji zabiegów relaksacyjnych można jeszcze dodatkowo odżywić i ujędrnić skórę. Przy pojedynczym zabiegu raczej nie można liczyć na podobny efekt.

Klimat ma znaczenie

Można odrzucić całą warstwę altmedu powiązaną z niektórymi zabiegami SPA. To absolutnie zbędne – nie trzeba sięgać po nieistniejące wytłumaczenia, żeby uzasadnić, dlaczego na przykład SPA Bali Hai będzie skuteczniejsze od wizyty w gabinecie, który masz dwie ulice od domu. Po pierwsze – znaczenie mają jak najbardziej mierzalne kompetencje personelu, a po drugie zachowanie pewnego klimatu. Odpowiedni wystrój wnętrza, przygotowanie gabinetu, światło, muzyka, a często również zapachy, wszystko to razem wpływa na to, jak głęboko można się będzie odprężyć. Akurat przykład balijskiego SPA jest o tyle jeszcze lepszy, że w tym klimacie dominują ciężkie, ciepłe barwy, co tym bardziej pozwala się odprężyć i odpocząć. Wtedy naprawdę nie trzeba szukać alternatywnych uzasadnień, a tak naprawdę – już samo to jest wystarczającym powodem, żeby skorzystać z rytuałów w SPA innym od wszystkich, jeśli takie znajdziesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here