który gryzak dla niemowlaka jest odpowiedni?

Gryzaki są jednym z najskuteczniejszych sposób, na ząbkowanie u niemowląt. Korzystanie z gryzaków pozwala na złagodzenie objawów wyrzynania się mleczaków. W tym okresie dziąsła malucha są opuchnięte, swędzą oraz są zaczerwienione. Aby ulżyć maluchowi, należy zakupić specjalny gryzak, który sprawi że ząbkowanie dla dziecka, będzie mniej nieprzyjemne.

Zalety gryzaków dla niemowląt

W sytuacji gdy nasz maluch jest marudny, niespokojny i ciągle płacze, możemy się domyślić, że zaczynają mu się wyrzynać pierwsze ząbki. Wtedy dzieci bardzo często wkładają paluszki do buzi. Dziąsła są opuchnięte, zaczerwienione i swędzą. Jest to bardzo ciężki etap rozwoju malucha.

Gryzak dla niemowlaka nie jest tylko formą pomocy podczas ząbkowania, taki gryzak również pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Dziecko podczas korzystania z gryzaka, poznaje 3 zmysły naraz, są to smak, wzrok i dotyk. Dodatkowo gryzak przynosi ulgę i pomaga zmniejszyć objawy wyrzynania się mleczaków.

Gryzaki dla niemowląt

 

Dziecko podczas ząbkowania próbuje gryźć wszystko, co mu wpadnie w ręce. Żeby mu pomóc należy zakupić mu specjalną zabawkę, którą będzie miał zawsze pod ręką. Gryzak powinien być wykonany z materiału, który jest bezpieczny dla dziecka. Nie wytwarza szkodliwych substancji toksycznych.

Rodzaje gryzaków dla dzieci

Gryzaki są dostępne na rynku w różnych wersjach. Rodzajów jest cała masa. Najczęściej wybieranym rodzajem gryzaków jest gryzak, wykonany z gumy. Wielu rodziców uznaje go za najlepszą wersję. Dodatkowo jest najtańszy, ze wszystkich rodzajów. Takie gryzaki wewnątrz mają specjalny płyn, dzięki czemu możemy je schłodzić w lodówce, ulga dla dziecka będzie wtedy większa.

Kolejnym rodzajem jest gryzak, posiadający specjalne kanaliki. Do których można nalać płyn lub żel łagodzący. Ostatnim rodzajem są gryzaki wykonane z drewna. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Są minimalistyczne i uwielbiane przez dzieci. Do tego wykonane są z naturalnego materiału, zazwyczaj jest to drzewo klonowe. Takie gryzaki mają właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne oraz są bezpieczne dla maluchów.

Przeczytaj też: http://www.aircold.pl/chodziki-dla-niemowlat-kiedy-kupic-pierwszy-chodzik-dziecku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here