Aktywny wypoczynek w Szczyrku

Zimowe cele podróży w górach przyciągają nie tylko fanów niezmąconej przyrody, ale także miłośników sportów zimowych. Infrastruktura, która jest przygotowywana dla odwiedzających, systematycznie rozwija się pod kątem możliwości i udogodnień dla przybyłych. Przykładem takiego miejsca jest Szczyrk, w którym istnieje wiele bogato wyposażonych hoteli stanowiących idealne miejsce do zatrzymania się na kilka lub kilkanaście dni. Jakich atrakcji można spodziewać się w tego typu miejscach?

Dobra lokalizacja i łatwość dojazdu

Szczyrk to miejscowość o charakterze wypoczynkowym, która jest położona niedaleko dużych ośrodków miejskich. To duża korzyść związana z bardzo łatwym dojazdem, w szczególności z rejonu konurbacji górnośląskiej. W pobliżu miasta biegnie ślad drogi ekspresowej S1, która łączy południową granicę Polski z ważnymi szlakami komunikacyjnymi na Śląsku. Z tego też względu Szczyrk jest znakomitą bazą wypadową dla każdego fana zimowych sportów. W okolicy można w kilkadziesiąt minut dojechać do:
Wisły,

  • Istebny,
  • Ustronia,
  • Żywca,
  • a także do miejscowości czeskich oraz słowackich.

Nie dość, iż w samych granicach miasta znajduje się wiele ciekawych atrakcji, w tym kompleksy narciarskie oraz szlaki turystyczne, to jeszcze w najbliższej odległości leżą inne, uzdrowiskowe miejscowości. Można zatem wskazać, iż jedną z ważnych cech hoteli sportowych w Szczyrku jest dogodne usytuowanie i łatwość dojazdu zarówno dla osób zmotoryzowanych, jak i tych korzystających z komunikacji dalekobieżnej.

Udogodnienia dla przybyłych — infrastruktura, wyżywienie, atrakcje

Rozwój infrastruktury hotelowej sprawia, iż standardy świadczenia usług sukcesywnie pną się w górę. Dobry hotel dla miłośników sportów zimowych powinien mieć bogatą infrastrukturę, która umożliwi wypoczynek po całym dniu spędzonym w terenie. Oczekiwania mogą się różnić, ale warto zwrócić uwagę na obecność basenu, sauny czy jacuzzi. Wiele miejsc wyposażonych jest także w ogólnodostępną siłownię, miejsca do regeneracji oraz dużą stołówkę. Część kompleksów wypoczynkowych oferuje również strefy fitness czy korty tenisowe. Wiele będzie zależało od tego, czego oczekujemy od takiego miejsca jako podróżni. Bez wątpienia jednak bardzo istotną kwestią dla niemalże wszystkich gości będzie jakość wyżywienia. Część hoteli oferuje zakwaterowanie na zasadach all-inclusive, co jest wygodne i szybkie szczególnie dla ludzi, którzy nie chcą stołować się poza ośrodkiem. Niektóre hotele w Szczyrku oferują również specjalne posiłki dla sportowców, które pomogą w regeneracji organizmu.

Hotel w Szczyrku — jak wybrać najlepszy?

Wybierając hotel w Szczyrku na kilkudniowy sportowy pobyt, warto zorientować się, jak wyposażone są poszczególnie pokoje. To istotna wiadomość, dzięki której dowiemy się, które sprzęty codziennego użytku nie będą konieczne do spakowania. Z prostego powodu najlepiej wybrać te zakwaterowania, które są możliwie jak najlepiej wyposażone. Zwróćmy uwagę także na to, czy hotel posiada własną restaurację, strefę SPA oraz szereg innych atrakcji wokół. Dobrym przykładem idealnego hotelu na wypad do szczyrku jest prestiżowy Hotel Skalite. Znajduje się tam wszystko to, co jest potrzebne podróżnym w kontekście wyjazdów sportowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here