Sri Lanka to bardzo interesujący kraj, który powinien znaleźć się na liście każdego ciekawego świata podróżnika. Dlaczego warto tam się wybrać i co należy wiedzieć o tym egzotycznym państwie? Wycieczka Sri Lanka z pewnością dostarczy każdemu wiele niezapomnianych chwil i cudownych wspomnień.

Bogactwo przyrody

Sri Lanka jest krajem w większości nizinnym. Jedynie w środkowo-południowej części znajduje się mały masyw górski. W dżungli spotkać można wiele dzikich zwierząt – żyją tam słonie indyjskie, krokodyle i lamparty. Słonie są swoistym symbolem kraju i wspaniale jest oglądać je w środowisku naturalnym. To co przyciąga większość turystów to nie tylko niziny i ich wspaniała fauna, ale też piękne plaże i liczne rafy koralowe, które ozdabiają malownicze wybrzeża. Średnia roczna temperatura panująca w tym miejscu to około 28 stopni. Należy spodziewać się także obfitych opadów deszczu, szczególnie w porze monsunowej.

Pyszne jedzenie i herbata

Niektórzy twierdzą, że na Sri Lankę można wybrać się wyłącznie w celu degustacji tamtejszych specjałów. Kuchnia tamtego regionu jest niezwykle smaczna i różnorodna, podobna nieco do indyjskiej. Podstawą tamtejszej diety jest ryż, podawany z aromatycznymi sosami. Nie można nie spróbować znakomitych soków owocowych. Sri Lanka znana jest na całym świecie z najlepszej herbaty. Warto wybrać się na jedną z plantacji i na własne oczy zobaczyć jak wygląda proces fermentacji liści, które zawładnęły światem.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku

Mimo że linia brzegowa Sri Lanki jest dosyć słabo rozwinięta, wielbiciele sportów wodnych znajdą tam coś dla siebie. Istnieje kilka ośrodków, w których można spróbować swoich sił w surfingu. Park Narodowy Pigeon Island to z kolei miejsce dla osób, które chcą nurkować i zobaczyć na własne oczy piękną rafę koralową.

Pomysł na wyprawę marzeń

Sri Lanka to niezwykle piękny i interesujący kraj, zupełnie odmienny od Polski. Naprawdę warto wybrać się tam w nadchodzącym czasie, korzystając z profesjonalnie zorganizowanych wypraw, które pozwolą na wyciągnięciu 100% z całego pobytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here