W sezonie wakacyjnym biura podróży kuszą atrakcyjnymi ofertami i niskimi cenami. Zapewniają, że zajmą się fachową organizacją wczasów, a my nie będziemy musieli o nic się martwić. Choć wiele biur podróży profesjonalnie obsługuje wyjazdy na wakacje, to niestety zdarzają się i takie, których usługi pozostawiają wiele do życzenia.

Na co uważać, rezerwując wakacje w biurze podróży? Na które punkty oferty zwrócić szczególną uwagę? Dlaczego warto zachować ostrożność, decydując się na wczasy z biurem podróży?

Po pierwsze: co wiesz o danym biurze podróży?

Doniesienia o plajtujących biurach podróży i oszukanych klientach to już coroczna tradycja – każdego roku wybucha więc panika, że wykupione w biurze podróży wczasy mogą zostać odwołane, a pieniądze przepaść. Jak uniknąć takiej sytuacji? Przede wszystkim wybierając sprawdzone biuro podróży z tradycjami. Jeśli firma od lat organizuje wycieczki i cieszy się dobrą renomą, możemy być pewni, że i my nie zostaniemy oszukani. Uważajmy na świeżo powstające biura podróży, które kuszą nadzwyczaj tanimi cenami – lepiej dopłacić i mieć pewność, nie nie trafimy do hotelu z karaluchami albo nie zostaniemy w Egipcie bez opieki i możliwości powrotu.

Ostateczny koszt podróży – co się wlicza?

Pytając o cenę wczasów, nie wahajmy się dopytywać o szczegóły. Wiele biur do podanych w ofercie cen dolicza jeszcze dodatkowe opłaty: za transport, za wyżywienie, za wycieczkę. Warto przed wykupieniem wczasów poznać szczegółowy cennik, żeby móc ocenić rzeczywistą atrakcyjność oferty i zaplanować wakacyjne wydatki.

Standard hotelu – nie ufaj zdjęciom!

Inna ważna kwestia to hotel, w którym mamy zostać ulokowani. Dokładnie czytajmy ofertę biura podróży – może okazać się, że widoczny na zdjęciach elegancki pokój hotelowy, to tylko „zdjęcie pokazowe”, a na miejscu czeka na nas obskurna nora ze szczurami czy karaluchami. Dowiedzmy się, jaki jest rzeczywisty standard hotelu i jakie usługi są nam proponowane w cenie wycieczki: czy basen, wyżywienie albo korzystanie z baru są dodatkowo płatne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here