Kto z nas nie lubi podróżować? Dzięki tanim biletom lotniczym podróże stały się na wyciągnięcie ręki. Dziś, żeby zwiedzić świat, nie musimy już posiadać fortuny. Wymarzone wakacje możemy zorganizować za naprawdę niewielką sumę. Wystarczy wiedzieć, jak znaleźć tanie bilety na samolot.

Gdzie szukać tanich biletów? Jakich reguł przestrzegać, żeby nie przepłacić? W jakim sezonie mamy największą szansę na znalezienie niedrogich biletów na samolot?

Kiedy tanio latać?

Cena biletów w dużej mierze uzależniona jest od sezonu. Jeśli więc nie chcemy przepłacać, warto wiedzieć, kiedy najlepiej podróżować. Tanie latanie rządzi się kilkoma zasadami. Na bilety najlepiej polować na 3-4 miesiące przed planowaną datą odlotu. To wtedy ceny są najniższe. Zdarza się, że jeszcze mniej zapłacimy, czekając do ostatniej chwili i wykorzystując tak zwane oferty last minut – musimy jednak pamiętać, że ponosimy wtedy spore ryzyko, gdyż bilety mogą zostać wykupione. Jeśli interesują nas tanie bilety, warto także czyhać na sezonowe promocje – zdarza się, że przewoźnik organizuje akcję wyprzedaży biletów w danym sezonie i oferuje bardzo niskie ceny.

Wyszukiwarki tanich lotów

Czy, żeby znaleźć tanie loty, musimy godzinami przeglądać strony przewoźników, analizując ich ofertę? Nie! Na szczęście, istnieje lepszy sposób na znalezienie tanich biletów – wystarczy skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki tanich lotów. Ta za nas dokonuje analizy i proponuje nam najbardziej atrakcyjne promocje. Co więcej, wyszukiwarki proponują inne sposoby na oszczędność – czasem wystarczy zdecydować się na jedną przesiadkę, żeby oszczędzić nawet kilkaset złotych.

Gdzie kupować tanie bilety lotnicze?

Jeśli już znajdziemy atrakcyjną ofertę, najlepiej zalogować się na stronę przewoźnika i to tam dokonać zakupu tanich biletów. Pośrednicy wymagają zwykle dodatkowej opłaty, którą doliczają do ceny biletu, przez co możemy sporo przepłacić. Z ofert pośrednika warto korzystać, jeśli planujemy przesiadkę – ten zapewnia nam ubezpieczenie na wypadek, gdyby któryś z samolotów się spóźnił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here