Dowiezienie kogoś na lotnisko albo odebranie go lub samodzielny dojazd autem, aby potem polecieć na wakacje albo w podróż służbową, wcale nie musi wiązać się z wysokim wydatkiem. Gdzie można zostawić wtedy auto, aby nie zapłacić za parkowanie jak za zboże?

Podkrakowskie lotnisko w Balicach codziennie obsługuje tysiące podróżnych przybywających i odlatujących do destynacji na całym świecie. Na port lotniczy możemy dostać się kilkoma sposobami – możemy wybrać taksówkę, dojazd pociągiem albo autobusem. Możemy również podróżować swoim własnym samochodem – ze względu na położenie przy dobrze skomunikowanym Krakowie dojazd na lotnisko Kraków – Balice jest szybki i wygodny z różnych innych miast w kraju. Jeśli chcemy zdecydować się na dojazd na lotnisko własnym autem, warto wcześniej wybrać miejsce do parkowania. Co mamy do dyspozycji?

Kiss & Fly – darmowy parking do 10 minut

Jeśli zamierzamy tylko odwieść kogoś na lotnisko i szybko się pożegnać albo chcemy kogoś od razu odebrać, możemy skorzystać ze specjalnie przeznaczonej do tego celu strefy parkowania – Kiss & Fly. Strefa znajduje się od razu przy drodze wiodącej do terminala pasażerskiego.

Za pierwsze 10 minut parkowania nie zapłacimy ani grosza. Gdy jednak będziemy chcieli zostawić auto na dłużej niż 10 minut, naliczona zostanie opłata. Za każde rozpoczęte 10 minut to aż 10 złotych, dlatego godzina parkowania może kosztować nas aż 50 złotych.

Tanie parkowanie długoterminowe

Jeśli będziemy chcieli zostawić samochód na dłużej, warto sprawdzić ofertę parkingów długoterminowych. Lepiej jednak unikać parkingów oficjalnych, które obsługiwane są przez port lotniczy, ponieważ to właśnie tam ceny są najwyższe. Za każdą godzinę parkowania zapłacimy 9-10 złotych. Jeśli chcielibyśmy zostawić auto na dłużej, za jedną dobę zapłacilibyśmy 54-60 złotych.

Gdy poszukiwany jest tani parking przy lotnisku Balice, warto sprawdzić oferty nieoficjalnych parkingów położonych wokół portu lotniczego. Są położone w odległości kilkuset metrów od terminala, ale ze względu na darmowe transfery dla klientów dotarcie do terminala jest tam łatwe i szybkie. Za jedna godzinę zapłacimy tylko około 2-4 złotych, natomiast za jedną dobę jedynie 6 złotych – http://interparkingbalice.pl/ czyli kilkukrotnie mniej niż na oficjalnym parkingu lotniskowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here