Najlepsze walizki na kółkach dla Ciebie

Być może niektórzy z was nie lubili się pakować ze względu na to, że większość rzeczy trzeba było upychać na siłę. Na dodatek materiałowe torby były niewygodne i bolały od nich ramiona. Na szczęście teraz już nie mamy takich problemów, ponieważ z pomocą przychodzi nam – walizka! Dzisiejszy rynek oferuje nam ich szeroki wybór, wśród nich: walizki na kółkach, walizki materiałowe, kabinowe, wyposażone w teleskopową rączkę, wykonane ze specjalnego materiału, które skutecznie chronią przed wszelkimi urazami mechanicznymi. Od teraz pakowanie to czysta przyjemność.

Walizka na kółkach – jaką wybrać?

Wybranie odpowiedniej walizki jest dosyć ważną kwestią. Należy się zastanowić, w jaki sposób najczęściej podróżujemy: samochodem, pociągiem, a może samolotem? W przypadku, kiedy najczęstszym naszym środkiem lokomocji jest właśnie pociąg, musimy wziąć pod uwagę fakt, że będziemy musieli sami dźwigać swój bagaż, a później jeszcze przedostać się z nim do naszego miejsca docelowego. Jeśli chodzi o podróżowanie samolotem, warto pamiętać o specjalnych wymogach, jakie muszą spełniać bagaże konkretnych linii lotniczych. Na szczęście dzisiejsze walizki są wygodne i wyposażone w specjalne kółeczka, które powodują, że nie musimy wkładać ogromu siły, aby przemieścić swój bagaż. Jak wybrać odpowiednią walizkę, która spełni nasze oczekiwania? Co wziąć pod uwagę? Dla przeciętnego podróżnika wybór może być oczywisty. Musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów, jeżeli chcemy, aby nasza walizka spełniała nasze oczekiwania. Coraz więcej marek, troszcząc się o swoich klientów, zapewnia nie tylko funkcjonalne i praktyczne walizki, ale również takie, które będą się elegancko prezentować. Jeśli wybierasz się w podróż samochodem – wybierz walizkę materiałową, jeśli planujesz lot w odległe kraje – rozważ kupno takiej walizki, która będzie odporna na zniszczenia, a jej kauczukowe kółeczka zapewnią ci wygodne jej przemieszczanie.

Dwa kółka czy cztery?

Jak wiadomo, dawniej istniały walizki jedynie z dwoma kółkami, dziś mamy ten wybór i możemy pokusić się o kupno walizki z czterema kółkami. Które walizki są lepsze? Zdecydowanie te, które mają cztery kółka. Powoduje to, że cała konstrukcja walizki jest znacznie bardziej stabilna niż w przypadku dwóch kółek. Nie musimy też wkładać dużo siły, aby taką walizkę za sobą ciągnąć. Skoro już wiemy, jaka liczba kółek jest najlepsza, czas, aby zastanowić się nad tworzywem, z jakiego są wykonane. Te, wykonane z tworzywa plastikowego nie są polecane, ponieważ szybko ulegają zniszczeniu. Powszechnie uważa się, że koła wykonane z kauczuku, są najbardziej wytrzymałe, odporne i solidne. Dobrze, aby były również obrotowe, co pozwoli nam na swobodne przemieszczanie się w tłumie.

Jaki najlepszy materiał wykonania?

Jak wiadomo, walizki wykonane są z przeróżnych materiałów: nylonu, poliwęglanu poliestru czy ABS. Jeżeli zależy nam na odpornej i trwałej walizce – powinniśmy wybrać coś, co jest wykonane z ABS, włókna szklanego i poliwęglanu. Dlaczego? Z tego powodu, że te materiały nie ulegają odkształceniu, więc nie musimy się obawiać, że zawartość naszego bagażu zostanie zniszczona. Można rozróżnić także materiały półtwarde, czyli np. włókna poliestrowe. Nasz bagaż wykonany z tego rodzaju materiału zachowuje elastyczność, a przy tym jest wytrzymały i wodoodporny. Walizki miękkie są wykonane zazwyczaj z włókien poliestrowych, bądź też z nylonu. Z jednej strony chronią zawartość przed wilgocią, ale z drugiej – nie są odporne na wszelkie turbulencje, jakie bardzo często się zdarzają.

Jaka jest zatem najlepsza walizka na kółkach?

Z pewnością taka, która posłuży nam nie na jeden sezon, ale na kilka. Nie można jednoznacznie określić, która walizka jest najlepsza, ponieważ każdy podróżnik ma inne oczekiwania. Dla jednego priorytetem będzie materiał i staranność wykonania, a dla drugiego – wielkość, a to, czy jest materiałowa, czy usztywniana – nie ma znaczenia. Na pewno przed każdą podróżą warto określić, jakim środkiem transportu będziemy się poruszać, bo pamiętajmy – jeżeli to samolot – walizka musi mieć określone wymiary i nie może przekraczać dozwolonej wagi. Pamiętajmy, że walizka ma być przede wszystkim: funkcjonalna, łatwa w prowadzeniu, posiadająca zabezpieczenie. Dobrze, aby od razu była widoczna. Na lotnisku, wśród wielu różnych walizek nie sposób się nie pomylić, dlatego wybierzmy walizkę w żywym, jasnym kolorze lub oznaczmy ją w charakterystyczny sposób. Wtedy na pewno z łatwością ją znajdziemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here