Dubaj, Malta, Grecja czy Bali? 4 propozycje na wakacje jesienią

Jesień i zima to wbrew pozorom świetny czas na wakacje. Zwłaszcza, jeśli wybierzemy się na niego do krajów cieplejszych niż Polska. Oto 4 propozycje z Azji i Europy.

  1. Wakacje w Dubaju – luksus i wieczne lato
  2. Bali – kraina spokoju, uśmiechu i szczęścia
  3. Malta – śródziemnomorski klimat i bogactwo zabytków
  4. Last minute w Grecji

Zmrok zapadający już około szesnastej, temperatury rzadko przekraczające 5 stopni Celsjusza, porywisty wiatr, szarość za oknem i duża ilość opadów. Właśnie te obrazki zdecydowanej większości z nas kojarzą się z jesienią i zimą. Sposobem na przezwyciężenie jesiennej chandry i zmianę otoczenia może okazać się wyjazd do jednego z krajów o cieplejszym klimacie. Dzięki ofertom dostępnym na https://dreamtours.pl/last-minute, możemy zrobić to bez rujnowania swojego portfela.

Wakacje w Dubaju – luksus i wieczne lato

Położony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Dubaj to jedno z najbogatszych i najbardziej luksusowych miast świata. Turystów z całego świata przyciąga przede wszystkim nowoczesną architekturą – w tym najwyższymi na Ziemi drapaczami chmur – oraz sztucznymi wyspami i atolami. Wakacje w Dubaju to też świetny sposób na to, by oderwać się od szarej, jesiennej rzeczywistości – miasto leży w strefie bardzo gorącego klimatu.

Bali – kraina spokoju, uśmiechu i szczęścia

Bali to należąca do Indonezji wyspa, która od lat stanowi jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Azji i całego świata. Do odwiedzenia tego zakątka zachęca przede wszystkim klimat – ciepłe plaże położone nad oceanem, rajskie krajobrazy oraz unikalna kuchnia. Bali to też idealne miejsce dla miłośników gór, których na tej niewielkiej wyspie są aż trzy.

Malta – śródziemnomorski klimat i bogactwo zabytków

A jeśli z różnych przyczyn nie chcemy lub nie możemy zdecydować się na wakacje w dalekiej Azji, jesienne wakacje możemy spędzić również w Europie. Basen Morza Śródziemnego oferuje nie tylko niezwykle sprzyjający klimat, ale też mnóstwo zabytków. Koronnym przykładem może być Malta, której najstarsze budowle pochodzą jeszcze z epoki kamienia.

Last minute w Grecji

Grecja nie ma wprawdzie zabytków neolitycznych, ale mnóstwo budowli pochodzących ze starożytności i wczesnego średniowiecza na pewno zrekompensuje ten brak. Tym bardziej, że są wśród nich obiekty należące do najważniejszych przykładów europejskiego dziedzictwa. A jeśli połączymy je z ciepłym klimatem, cenioną przez smakoszy z całego świata kuchnią oraz atmosferą sprzyjającą beztroskiemu wypoczynkowi, kraj ten okaże się idealnym celem jesiennych wakacji – możemy wykupić je na https://dreamtours.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here