Miłośnicy dobrego jedzenia z pewnością będą zachwyceni świeżymi, sezonowymi składnikami potraw oraz ich niezwykłym przygotowaniem. Każdy natomiast zachwyci się naturalnym pięknem wyspy. Jest to miejsce nasycone rustykalnym, tradycyjnym charakterem, a jednocześnie pełne stylowych barów, restauracji i atrakcji.

Kiedy wybrać się na wyspę?

Temperatury tutaj to średnio 32 stopni Celsjusza podczas szczytowych miesięcy, czyli w lipcu i sierpniu. Jednak Korfu jest atrakcyjnym celem podróży od marca aż do października. Późny maj, czerwiec i wrzesień to naprawdę dobry czas na wakacje tutaj. Wrzesień to także czas, kiedy morze jest najcieplejsze.

Środki transportu na wyspie

Statki: Promy regularnie kursują pomiędzy Korfu i sąsiadującymi Wyspami Jońskimi.

Komunikacja miejska: Lokalne autobusy kursują na większości obszarów, w ciągu pół godziny, od starego miasta Korfu, a druga sieć połączeń międzymiastowych łączy centrum miasta z celami na całej wyspie. Oba są ekonomicznymi sposobami poruszania się.

Na rowerze: Wyspa jest poprzecinana przyjaznymi dla rowerzystów sieciami dróg. Wypożyczalnia rowerów jest łatwo dostępna, a wynajęcie dwóch kół pozwoli Ci znaleźć zaciszne plaże i ukryte zakątki wsi.

Wynajęcie samochodu: Na Korfu działają dziesiątki firm wynajmujących samochody, a większość dostarcza auta na lotnisko lub bezpośrednio do hotelu.

Jeśli lubisz zorganizowane wycieczki wybierz Sałatkapogreckuwpodróży – Dorota Kamińska – Wycieczki lokalne po Korfu. To idealna propozycja na wyjazd ze znajomymi czy z rodziną. Tutaj znajdziesz kontakt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here